رتبه بندی شرکت ها از نظر ثبت اختراع در سال ۲۰۱۶

همیشه در همه بخش های مختلف علمی صنعتی و فرهنگی … رسم بر آن است ، پس از پایان سال ؛ رتبه بندی از برترین های آن عرصه در سال گذشته منتشر شود .مجموعه IFI CLAIMS در کشور آمریکا هر سال رده بندی برترین شرکت ها از نظر تعداد ثبت اختراع را معرفی میکند ، که ما در این پست قصد داریم به صورت اجمالی ضمن ارائه لیست ۵۰ شرکت برتر در این ضمینه به بحث درمورد جدیدترین رتبه بندی شرکت ها از نظر ثبت اختراع در سال ۲۰۱۶ از نظر IFI CLAIMS بپردازیم . در ادامه با ما باشید .

IBM، Samsung، Canon، Qualcomm و Google :  که در سال گذشته بسیاری از اختراعات در ایالات متحده به نام آنها ثبت شده است همان پنج شرکتی هستند که در رتبه بندی ۲۰۱۵ جزبالاترین ثبت کنندگان اختراع بودند.
IBM با ثبت ۸۰۸۸ در سال گذشته میلادی برای بیست و چهارمین سال متوالی رتبه اول این رده بندی را در اختیار دارد و شرکت Samsung با ثبت ۵۵۱۸ اختراع توانسته برای دومین بار طی سالهای گذشته این رتبه  را از آن خود کند همچنین شرکت Canon با ثبت ۳۶۶۵ اختراع رتبه سورم را کسب کرده است . نکته جالب توجه این است از لیست برترین های سال گذشته  شرکت های google و Qualcomm توانستند خود را در جمع پنچ شرکت اول این رده بندی در سال ۲۰۱۶ معرفی کنند.


در این لیست شرکت اینتل با ثبت رکورد ۲۷۸۴ اختراع ثبت به سال گذتشه ، رشد قابل توجه ۳۶ درصدی داشته و در رتبه ششم این جدول قرار گرفته است و همچنین شرکت مایرکوسافت با ثبت ۲۳۹۸ اختراع و رشد خوب ۲۲ درصدی نسبت به سال گذشته توانست رتبه هشتم را در این جدول از آن خود کند .
نکته قابل توجه در این رده بندی نبودن نام شرکت بزرگ Apple در بین ۱۰ شرکت اول است . این در حالی است که این شرکت با ثبت ۲۱۰۲ اختراع رشد کم ۸ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته و باعث شده است پایینتر از رقبای دیرین خود همچون مایکروسافت و سامسونگ در رده یازدهم این جدول قرارگیرد.

از دیگر شرکتهای نام آشنا در عرصه IT میتوان از شرکت Cisco نام برد که با تغییر نرخی بسیار ناچیز تواسته با ثبت ۹۸۷ اختراع در سال گذشته رتبه سیو چهارم این جدول را گسب کندو این در حالی است که این شرکت سال گذشته (۲۰۱۵) تعداد ۹۶۰ اختراع جدید ثبت کرده بود و نشان از رشد کند فناآوری های جدید در این شرکت با سابقه در صنعت IT دارد.
بجز این لیست هر ساله برترین شرکت ها از نظر رشد ثبت اختراع نیز رتبه بندی میشوند که وجود نام هایی همچون Nokia با ثبت ۶۹۵ اختراع و رشد چشمگیر ۷۴ % نسبت به سال گذشته ، Huawei Technologies با ثبت ۱۲۰۲ اختراع جدید و رشد ۵۰% و همچنین Amazon با ثبت ۱۶۶۲ و رشد ۴۶ درصدی نسبت به سال پیش ، در صدر این لیست به نوبه خود قابل توجه است .
درصدر جدول بیشترین رشد ثبت اختراع نام شرکتی به چشم میخورد که شاید کمتر کسی از ما حتی اسم آن را شنیده باشم که این نشان از مدیریت فوق العاده و عزم جدی این مجموع برای تساحب سهم بیشتر از بازار جهانی IT دارد . شرکت GLOBALFOUNDRIES که در سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرده است با ثبت ۱۴۰۷ اختراع و رشد فوق العاده ۱۳۱ درصدی ضمن کسب مقام اول رشد ثبت اختراع نام خود را در جهان به عنوان یک مدعی نو ظهرو در صنعت Hi-Tech معرفی میکند.
طبق گزارش IFI CLAIMS Patent Services در سال گذشته میلادی تعداد ۳۰۴۱۲۹ اختراع جدید ثبت شده است که ما در این پست گزارشی از ۵۰ شرکت برتر در این رتبه بندی را تقدیم میکنیم .

 

منبع :www.ificlaims.com

درباره نویسنده

newadminnews

پاسخ دهید