انتشار APP اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل

پایان انتظارها 

فیس بوک  با اعلام خبر انتشار نرم افزار اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ کاربران را هیجان زده کرد،‌ با این حساب از این پس کاربران کامپیوترهای شخصی و تبلت‌هایی که به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ مجهز هستند قادر به نصب اپلیکیشن اینستاگرام خواهند بود.

فیس‌بوک به عنوان مالک و توسعه دهنده اینستاگرام رسما انتشار اپلیکیشن نسخه ویندوز ۱۰ را تایید کرد، بنا به گفته فیس‌بوک اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ از همین حالا در ویندوز استور قابل دانلود است.

حدود ۶ ماه پیش،‌ اینستاگرام، فیس‌بوک و فیس‌بوک مسنجر برای پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP) منتشر شده بود، این پلتفرم به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌هایی را بر اساس دستگاه کاربر و اندازه صفحه نمایش آن توسعه دهند، به این ترتیب یک اپلیکیشن به تنهایی می‌تواند در ویندوز ۱۰ نسخه کامپیوترهای شخصی، ویندوز ۱۰ نسخه تبلت‌ها، ویندوز ۱۰ نسخه گوشی‌های موبایل، کنسول‌ بازی ایکس‌ باکس وان و هدست‌های هولولنز توسعه داده شود، اما اینستاگرام از این قافله تاکنون عقب افتاده بود.

در نسخه‌ای که اکنون در ویندوز استور قرار دارد،‌ اینستاگرام برای کامپیوترهای شخصی و تبلت‌هایی که از ویندوز ۱۰ بهره می‌برند به راحتی قابل استفاده است. به
این ترتیب عکس‌‌های جدید به همراه قسمت‌ اعلان‌ها به راحتی در اپلیکیشن ویندوز ۱۰ اینستاگرام قابل دسترسی است. از طرف دیگر امکان پست و ویرایش عکس‌ها به همراه دریافت اعلان‌های جدید در قسمت نوتیفیکیشن‌های ویندوز ۱۰،‌ امکان ارسال پیام مستقیم در اینستاگرام، دسترسی به ویژگی جدید Stories و جستجوی کاربران نیز در اپلیکیشن نسخه ویندوز ۱۰ اینستاگرام تعبیه شده است.

اینستاگرام در ابتدا با هدف استفاده بر روی گوشی‌های موبایل ساخته شده بود،‌ قرار بر این بود تا کاربران عکس‌‌های خود را با استفاده از این اپلیکیشن در پلتفرم‌های موبایل با یک دیگر در قالب یک شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند؛ اما پس از مدتی محبوبیت اینستاگرام بیشتر از انتظار شد و به لطف پشتیبانی فیس‌بوک از اینستاگرام، در خواست‌های زیادی برای نسخه دسکتاپ اینستاگرام مطرح شد. ناگفته نماند که در قسمت راهنمای اینستاگرام تاکید شده است که ممکن است برخی از امکانات اینستاگرام نظیر گرفتن عکس و ویدئو و آپلود آن در نسخه‌های ویندوز ۱۰ دسکتاپ به خوبی کار نکند.

لازم به ذکر است که اساس کار اینستاگرام تعامل با صفحه‌نمایش‌های لمسی گوشی‌های همراه هوشمند است و با این حساب بعید به نظر می‌رسد تعامل کاربران اینستاگرام با صفحه‌نمایش کامپیوترها و وب‌کم چندان دلچسب به نظر برسد. اما از این نقص که بگذریم،‌ نمایش و مرور عکس‌های اینستاگرام بر روی صفحه‌نمایش بزرگ کامپیوترهای شخصی و همچنین تبلت‌های ویندوزی چندان هم خالی از لطف نیست.

به این ترتیب اینستاگرام از خوان‌های مختلف مایکروسافت، یکی از سخت‌ترین خوان‌ها که کامپیوترهای شخصی است را پشت سر گذاشته است و با این حساب انتظار می‌رود در آینده شاهد انتشار اپلیکیشن اینستاگرام برای ایکس‌باکس وان باشیم. در نهایت هم روزی خواهد رسید که اینستاگرام برای هدست‌های واقعیت افزوده هولولنز منتشر شود تا کاربران اینستاگرام تعامل کاملی با عکس‌های به اشتراک گذاشته شده داشته باشند.

لینک دانلود 

درباره نویسنده

newadminnews

پاسخ دهید